Імпульс
ПРОДУКЦІЯ
НОВИНИ КОНТАКТИ
      Історія     Місія     Діяльність
  Історія
 
Мальовнича земля, на якій розташовано місто Шостка, притягувала людей c прадавніх часів. Поблизу міста відкриті поселення, існування яких датується пізнім палеолітом - близько 15 тис. років. На території міста відкриті також поселення ранніх слов'ян.
Інтенсивно територія розвивалася з часів Київської Русі, так як місто розташовувався на відстані 20 км. від Новгород-Сіверська - адміністративного центру сіверського князівства.
У XVI-XVII століттях тут почали осідати переселенці з Задніпров'я, які пов'язували своє благополуччя з родючими полями, багатими рибою озерами і лісами багатими хутряним звіром.
З того часу виникло село Локотки. Початок місту поклав Локотської селянин, який спорудив водяний млин на річці Шостці за 18 км. від того місця, де вона впадає в річку Десна. На млині мололи селітру і дерев'яний вугілля, з яких місцеві селяни робили і продавали порох.

У 1708 році, зупинившись в сусідньому містечку Вороніж, цар Петро І наказав відкрити тут пункт збору селітри для порохових заводів Росії.
У 1739 році поряд з млином, за указом царського сенату, був побудований пороховий завод. Разом з заводом виник і посад розміром у квадратну версту, з чотирма заставами. Потреба в поросі зростала з кожним роком, особливо під час російсько-турецької війни, а потім і Вітчизняної 1812 року. Працівники заводу отримали подяку особисто від фельдмаршала М. І. Кутузова за безперебійне постачання російської армії.
Під час Кримської війни обсяги виробництва пороху збільшилися в 6 разів. Місто стає потужним промисловим центром. Для виробництва пороху селітра поставляється з 19 міст і сіл Лівобережної України.

Шосткинський казенний завод «Імпульс» свою історію розпочинає з 1848 року, коли був побудований Шостенський капсульний заклад. Стратегічне призначення створення заводу в Шостці полягало в постачанні арсеналів південно-західних армійських складів російської армії капсульною продукцією вітчизняного виробництва, завдяки чому вдалося вперше в Росії повністю перейти на унітарне спорядження стрілецької зброї. Першими засобами ініціювання, що знайшли широке застосування, були ударні капсулі-запалювачі для займання порохових зарядів у ручній вогнепальній зброї. Кремневі рушниці були перероблені на ударні із займанням капсуля.
Поиск:  

Историческое фото, пушкарь


Copyright © 2006 Impuls
mart